• Vítejte v české sekci fóra. Nezapomeňte, že zveřejňování kontaktů (jabber, telegram, signal a další) bude mít za následek trvalý ban! Pokud se rozhodnete něco koupit nebo prodat bez použití escrow a přijdete o peníze, nebudeme vám moci pomoci.

Brno Πώς μπορείτε να παραγγείλετε;

shrekova.bazina

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Apr 17, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας, ήθελα να παραγγείλω κάτι από αυτόν τον ιστότοπο εδώ και πολύ καιρό, αλλά δεν έχω παραγγείλει ποτέ τίποτα, οπότε θέλω να ρωτήσω αν παραγγέλνετε με το πραγματικό σας όνομα και διεύθυνση και θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να σταλεί στο ταχυδρομείο για να το παραλάβετε ή σε κουτί
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Έχω κάνει μόνο μία συναλλαγή εδώ μέχρι στιγμής και περίπου 10 μαζί στο Torzon και στο Archetype. Πάντα με το πραγματικό μου όνομα και τη διεύθυνσή μου, διότι τυχόν ψευδώνυμα ή προσπάθειες να χρησιμοποιήσω τον άδειο στρατώνα της διπλανής πόρτας μόνο περιπλέκουν τα πράγματα και αυξάνουν τις υποψίες. Η ταχυδρομική θυρίδα στο ταχυδρομείο υποστηρίζεται ούτως ή άλλως από ένα συμβόλαιο στο οποίο προσδιορίζεται ο ιδιοκτήτης, οπότε δεν λύνει τίποτα, εκτός αν την ανοίξεις με πλαστά έγγραφα, αλλά αυτό είναι μια πολύ μεγαλύτερη επιχείρηση. Αλλά τότε το πρόβλημα είναι ότι πολλοί έμποροι αρνούνται να στείλουν την ταχυδρομική θυρίδα.

Σε κάποιες μεγαλύτερες πολυκατοικίες υπάρχει πιθανότητα οι θυρίδες να είναι παλαιότερες και ίσως και κάποιες σπασμένες. Εκεί είναι δυνατόν να επισκευάσουν/αντικαταστήσουν μια εγκαταλελειμμένη θυρίδα και να χρησιμοποιήσουν ψεύτικο όνομα χωρίς να το καταλάβει κανείς. Αλλά δεν έχουν όλοι αυτή τη δυνατότητα.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
12
Points
3
Ορισμένοι πωλητές αποστέλλουν μέσω DPD. Εκεί πηγαίνει σε ένα ψεύτικο όνομα. Το μόνο που χρειάζεστε είναι ένας αριθμός τηλεφώνου, κατά προτίμηση σε πίστωση, για να σας καλέσει ο ταχυμεταφορέας. Αλλά οι πωλητές δεν θέλουν να χρησιμοποιούν ιδιωτικές εταιρείες ταχυμεταφορών, είναι επικίνδυνο γι' αυτούς. Το παραδοσιακό ταχυδρομείο είναι πιο ανώνυμο γι' αυτούς.
Οι έμπειροι πωλητές, ωστόσο, γνωρίζουν πώς να συσκευάζουν τα δέματα αρκετά καλά ώστε να αποφεύγουν τον εντοπισμό.
Εν πάση περιπτώσει, ο καλύτερος τρόπος είναι να παραγγείλετε σε εθνικό επίπεδο, φυσικά, και εντός της ΕΕ, αν δεν μπορείτε να κάνετε διαφορετικά.
 
Top