[ΒΟΗΘΕΙΑ] Επιλογή του πρώτου μου αντιδραστήρα παρτίδας - Κινέζικος αντιδραστήρας ή όχι;

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Γεια σας, παιδιά,

ήρθε η ώρα να επιλέξω τον πρώτο μου αντιδραστήρα παρτίδας.

Για να αποφύγω την ανάγκη να αγοράσω περισσότερους από έναν αντιδραστήρες κατά την κλιμάκωση της αντίδρασης και επίσης για να εξοικονομήσω κόστος στη συνέχεια, θα ήθελα να πάρω στα χέρια μου έναν αντιδραστήρα από γυαλί 100 λίτρων.
Η αγορά ενός αντιδραστήρα 2-10L, συμπεριλαμβανομένου του ψύκτη + αντλία κενού, μόνο και μόνο για να τον μεταπωλήσω ξανά αργότερα, όταν αγοράσω τον αντιδραστήρα 100L, μου φαίνεται σαν πολύ μεγάλο ρίσκο.

Ποια είναι η εμπειρία σας με τους κινέζικους αντιδραστήρες παρτίδας;

Υποθέτω ότι εταιρείες όπως η USA LABS κατασκευάζουν επίσης στην Κίνα και πωλούν μόνο στο Amazon, οπότε θα ήταν καλύτερα να αγοράσω απευθείας από τον κινέζο κατασκευαστή;

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΊΗΣΗ CLEARNET - ΑΥΤΉ Η ΘΈΣΗ ΠΕΡΙΈΧΕΙ ΣΥΝΔΈΣΜΟΥΣ CLEARWEB

Έχω λάβει πολλαπλές προσφορές που θα ήθελα να παραθέσω εδώ:

Lab1st

Έχω ζητήσει μια προσφορά και την περιμένω αυτή τη στιγμή, αλλά είναι πολύ δαπανηρή σε σύγκριση με άλλους. Ο αντιδραστήρας παρτίδας 200L χωρίς αντλία κενού και ψύκτη κοστίζει 17.500€.

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΗΠΑ

- Αντιδραστήρας 100L με γυάλινο μανδύα, με ψύκτη + αντλία κενού: 28.049€
Σύνδεσμος: https://www.amazon.com/USA-Jacketed...ards/dp/B09T3QLWQT?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1


YUANHAI:

- 100L αντιδραστήρας γυάλινου μανδύα: 3.350€
- Ψύκτης κυκλοφορίας: 1.000€
- Κυκλοφοριακό λουτρό θέρμανσης: 1.260€
- Αντλία κενού κύκλου νερού: 450€

- 20L Rotavap: 3.150€
- Ψυγείο κυκλοφορίας: 2.000€
- Αντλία κενού κύκλου νερού: 450€

- 50L Rotavap: 4.200€
- Ψυγείο κυκλοφορίας: 2.250€
- Αντλία κενού κύκλου νερού: 450€

Σύνδεσμος: https://yuanhuai.en.alibaba.com/

Κινηματογράφος,

Koko
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Απλά αγοράστε για να ξεκινήσετε με μια φιάλη 20 λίτρων στρογγυλού πυθμένα, 2 ή 3 λαιμών. Μπορείτε να κάνετε από 2 λαιμό, ένα 3 λαιμό αν θέλετε. Είναι πολύ φθηνότερο.
θερμάνετε με αέριο και χρησιμοποιήστε έναν κατά μήκος της κορυφής αναμικτήρα με ράβδο μέχρι τη διάμετρο 20 θα πρέπει να το αγοράσετε αυτό ξεχωριστά γιατί οι αναμικτήρες υποστηρίζουν μόνο τη διάμετρο 6
Επίσης, αγοράστε μια αντλία ενυδρείου 10 Watt και έναν καλό συμπυκνωτή.
Επίσης, ένα καλό θερμόμετρο και χαρτί pH ή ψηφιακό.

είναι επίσης σκόπιμο να παραγγείλετε ένα καλό σετ εκκίνησης επειδή οι σύνδεσμοι είναι σε σφιγκτήρες φιάλες και πολλά άλλα
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
εάν αγοράζετε εκτός Ευρώπης θα πρέπει επίσης να πληρώσετε φόρο εισαγωγής 21%
έτσι για 10.000€ αυτό είναι 2100€ επιπλέον.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Ευχαριστώ φίλε, έχεις δίκιο - για την αρχή αυτή είναι μάλλον μια καλή λύση, για να εξοικειωθείς με τη διαδικασία και την αντίδραση!

Βρήκα εξαιρετικές επιλογές και θα τις παραγγείλω, ευχαριστώ!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Δεν θα μπορούσε ένας θερμαντικός μανδύας ή μια θερμή πλάκα να λειτουργήσει εξίσου καλά;
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
όχι για φιάλη των 20 λίτρων
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Βρήκα έναν μανδύα θέρμανσης 2100W κατάλληλο για φιάλες 20L στην πραγματικότητα.

Μου ακούγεται πιο βολικό από τη χρήση αερίου ή θερμαινόμενης πλάκας.

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΊΗΣΗ CLEARNET


Άλλο ένα με 3000W


Ο πρώτος είναι αρκετά φθηνός και θερμαίνει μέχρι 350 °C, ενώ ο δεύτερος μπορεί να θερμάνει μέχρι 450 °C.

Μέσω της διαδρομής NaBH4/CuCL2 δεν ξεπερνιούνται οι 80 °C και θα ταίριαζε απόλυτα, για τη διαδρομή P2P που επιλέγετε θα λειτουργούσαν επίσης καθώς απαιτείται θερμοκρασία 165 °C.

Τι πιστεύετε;
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

κάνετε αυτό που νομίζετε ότι είναι καλό για σας .

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ αυτό γιατί μου αρέσει πολύ περισσότερο το αέριο και το πιο σημαντικό είναι η ανάμιξη πάνω από το κεφάλι σε 1500 t/min
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Θα δοκιμάσω και τις δύο επιλογές καθώς έχω δει και τις δύο σε εικόνες εργαστηρίων στο διαδίκτυο και στη συνέχεια θα αποφασίσω για το τι μου ταιριάζει καλύτερα :)


Ευχαριστώ για τις συμβουλές!
 

adroitsynth

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Σε ποια χώρα βρίσκεστε;

Όταν ξεκίνησα, η παραγγελία αντιδραστήρων ήταν σκέτη τρέλα, τώρα που είμαι σύμβουλος στον κλάδο της κάνναβης για το μεγαλύτερο μέρος της δεκαετίας στην Καλιφόρνια των ΗΠΑ. Μπορώ να παραγγείλω 10 αντιδραστήρες των 100 λίτρων χωρίς να κουνήσω το μάτι.

Έτσι, μπορεί να είμαι σε θέση να σας πυροβολήσω κατευθείαν ή ακόμη και να διευκολύνω την παραγγελία μέσω της συμβουλευτικής μου επιχείρησης. Θα ήθελα να ασχοληθώ με το θέμα των "Κινέζων" από την αρχή. Υπάρχουν πολυάριθμοι κατασκευαστές και πολλά από τα προϊόντα τους φαίνονται πανομοιότυπα, μπορώ να πω από την εμπειρία μου ότι ορισμένοι έχουν σωστό ποιοτικό έλεγχο και άλλοι απλά χάνουν το σήμα. Το ζήτημα συμπυκνώνεται όταν φτάνετε στην εξυπηρέτηση πελατών ή στην αντικατάσταση/επίλυση προβλημάτων.

Αλλά με το ψηλό που λέγεται για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, ειδικά για τη βιομηχανία κάνναβης, τίποτα από αυτά δεν έχει σημασία, εφόσον είναι γυάλινο και κρατάει το υγρό, είστε καλά για να πάτε ως επί το πλείστον. Ο βοηθητικός εξοπλισμός είναι ένα άλλο θέμα.

Για να σας βοηθήσω καλύτερα, σε ποια χώρα βρίσκεστε και τι θέλετε να κάνετε με τον αντιδραστήρα σας; Πίστεψέ με, τα έχω δει και τα έχω κάνει όλα, έχω κατασκευάσει πολλά εργαστήρια πολλών εκατομμυρίων δολαρίων και πολλά λιγότερο ακριβά εργαστήρια που κάνουν κύκλους γύρω από τα πιο ακριβά με διδάκτορες που γυρνάνε βάνες και καντράν.

Εάν το μόνο που χρειάζεστε είναι ήπια θέρμανση και ψύξη με ανάδευση τότε δεν μπορείτε να κάνετε λάθος, εάν χρειάζεστε μια κατασκευή ακριβείας για να φιλοξενήσετε ευαίσθητες διαδικασίες αέρα και νερού ή ακριβή διαχείριση της θερμοκρασίας τότε χρειάζεστε κάποια κατεύθυνση.

Επίσης, οι αντιδραστήρες είναι κατάλληλοι καλά για παλινδρόμηση αλλά όχι για ανάκτηση, και αν η κρυστάλλωση είναι στο μυαλό σας τότε θα θέλατε έναν αντιδραστήρα φίλτρου που έχει πλάκα φίλτρου και τον πυθμένα που πέφτει έξω για εύκολη συλλογή.

Οι Κινέζοι κατασκευαστές μπορούν να υπερέχουν στη θέρμανση και την ψύξη, ειδικά για την τιμή, το κενό - όχι τόσο πολύ.

Ενημερώστε με, φίλε, ευχαρίστως να βοηθήσω!
 
Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Γεια σου, φίλε,

Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σου.

Τούτου λεχθέντος, διαμένω επί του παρόντος στην κεντρική Ευρώπη και δεν έχω επιχειρηματικό υπόβαθρο σε καμία βιομηχανία που θα μπορούσε να είναι χρήσιμη για να παραγγείλω μεγάλα ποσά αντιδραστήρων παρτίδας από την Κίνα. Επίσης, αυτό είναι ένα έργο για μερικές εβδομάδες/μήνες από τώρα, αλλά θέλω να έχω τα πάντα έτοιμα και στη θέση τους για όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή.

Ο στόχος θα είναι μόνο η παραγωγή αμφεταμίνης ελεύθερης βάσης.

Είστε ανοιχτός για μια ιδιωτική συνομιλία;

Έχω ελέγξει πολλές κινεζικές εταιρείες και επιλέγω πάντα αυτές (εκτός από την ποιοτική εμφάνιση και την τιμολόγηση) που προσφέρουν εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών καθ' όλη τη διάρκεια της διαδικασίας.

Δεν έχω τοποθετήσει καμία παραγγελία ακόμα, οπότε ο χρόνος για να ξεκινήσει μια συζήτηση θα ήταν πολύ σωστός όμως.

ΥΓ - Δεν ήμουν σε θέση να έχω πρόσβαση στο λογαριασμό μου για περίπου 2 εβδομάδες, οπότε θα είμαι πλήρως πίσω από αύριο.

Cincerly,

Koko
 
Top