Rozdíl v Leuckartově reakci s formamidem a mravenčanem amonným

kosingo

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 9, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Dobrý den, chlapci,
Nejprve chci říct, jaké je to pěkné fórum! opravdu zajímavé!
Mám dotaz ohledně Leuckartovy reakce na výrobu amfetaminů a možná mi tu někdo pomůže:
V literatuře se hovoří o dvou různých metodách Leuckartovy reakce: jedna s mravenčanem amonným a druhá s formamidem (případně s přídavkem kyseliny mravenčí). V některých zdrojích se uvádí, že varianta s mravenčanem amonným je prý účinnější, ale já tu vidím hlavně popisy s formamidem. Proč se dává přednost variantě s formamidem? Co je třeba zohlednit při Leuckartově reakci s mravenčanem amonným, pokud jde o teplotu a směšovací poměr k BMK?
Předem děkuji za jakoukoli užitečnou odpověď.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Možná by bylo lepší zeptat se ve vlákně pro Leuckartovu metodu...
Hledal jsem chemikálie k výrobě amfetaminů Leuckartovou metodou a zaujal mě mravenčan vápenatý, protože je levnější než mravenčan amonný. Všechny jsou myslím na výrobu formamidu?
Ale u Leuckartovy metody jsem se zastavil, teď zkusím Borohydridovou metodu :)
Až budu mít anonymní adresu pro příjem chemikálií, zkusím Leuckartovu metodu s formamidem, protože formamid je legální a velmi levný, ale nedá se poslat obyčejnou poštou při objednávkách větších než 5l.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Kde se v mravenčanu vápenatém nachází amin? Amid musíte vyrobit z amoniaku (aminu) a kyseliny mravenčí (pro výrobu amidu). Ale také mě zajímalo, proč je zde upřednostňován mravenčan vápenatý, protože v mnoha pracích se uvádí, že cesta mravenčanu amonného je účinnější. I strýček Fester hovoří o formamidu a samozřejmě o N-methylformamidu k výrobě methylové varianty benzedrinu. Velmi zvláštní, ale nyní poprvé zkouším Leuckartovu metodu s formamidem, protože je velmi snadné ji vyrobit z mravenčanu amonného.
 
Top