Къде трябва да разположа лабораторията си?" / Хладни места + няколко бонус въпроса

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 6, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Преместих се в друга държава при съпругата ми и вече нямам достъп до старото си мазе, където планирах да започна да се занимавам с химия. Въпреки че се сдобих с куп стъкленици, нямам място, където да готвя. (Жената знае, просто не иска да е в къщата) Къде според вас би било евтино/безопасно място, където да си направя лаборатория? Някои идеи са да използвам контейнер за превоз, да наема Airbnbs и да ги използвам за готвене, кемпер (lol).

Тъй като ще използвам и палатка, за да сведа миризмите до минимум (миризма на масло от габа до гхб), нещо като оранжерия, единственото изискване е вентилационна шахта/открит въздух. Захранването/газът/водата могат да бъдат преносими.
Интересува ме кои пластмаси са най-подходящи при изграждането на тази палатка? PVC, PP, PE или найлон. Има ли някакви други?

И накрая, има ли списък/ръководство за импровизирано лабораторно оборудване за неща, които не са от критично значение, като например превръщането на моята капеща фуния в фуния за изравняване на налягането чрез добавяне на няколко парчета тръби? Това е още една причина, поради която трябва да знам кои материали са безопасни за химикали, откъдето идва и въпросът за пластмасата. Старият ми човек, който се занимаваше със стъкленици, беше арестуван за кражба, така че трябва да си набавя някои части.

Благодаря ви за помощта!
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
За да бъдат съветите възможно най-полезни, е необходимо да се изяснят няколко въпроса. Какви вещества възнамерявате да синтезирате и в какви количества? Броят на миризмите, техническите условия, както и препоръките за лабораторно оборудване ще зависят от метода на синтез. Вие и съпругата ви живеете в частна къща? Разполагате ли със свободно място на парцела на къщата? Или това са някакви други условия?
 

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 6, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
GABA --> GBL --> GHB (Сандмайер) в буркани от около 1 kg ghb на готвач и около 1 готвач на седмица. Къщата е частна, но къщата и имотът, върху който се намира, изобщо не са опция.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Здравейте. Мястото, на което ще готвите, зависи от местоположението ви. Най-добрите начини са това да е малка селска къща със скрито мазе, което ще използвате като лаборатория. РВ е доста подозрителен, можете да си представите защо =)
Предполагам, че няма значение каква пластмаса ще използвате, ако не я нагрявате.
Относно капковата фуния - можеш да прикрепиш прост адаптер на Клайзен върху гърлото на кръглодънна колба с три гърла, което ще изравни атмосферата в реакцията rbf. Едното гърло на адаптера на Клайзен се свързва с капковата фуния, а другото гърло се свързва с атмосферата чрез тръбичката с CaCl2. Освен това трябва да отворите капковата фуния, за да изравните налягането.
 
Last edited by a moderator:

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Имам страхотна идея за теб, приятелю, какво ще кажеш да дойдеш в Индонезия? и каквито и да са твоите нужди като къща и лаборатория, ще се опитам да ги изпълня. Но наистина, наистина се надявам да направиш синтетичен канабиноид и да ми го продадеш, ще го купя, вместо да искам нещо.
Спази обещанието си, аз съм просто бизнесмен, който се нуждае от синтетичен кана
 

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Съжалявам, ако думите ми са самонадеяни, може би съм прекалено развълнуван.
Поздрави от Индонезия👋
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
покупка на ваканционен имот с електричество. на чуждо име или чрез офшорна компания, която не може да бъде проследена до вас.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Вярвам, че можете да се снабдите с канабиноиди много лесно чрез индийски химически компании. не съм сигурен, макар че опитайте indiamart и се свържете с няколко компании (не се дръжте подозрително.)
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
13
Points
3
Случвало ли ви се е да правите това. Не е толкова лесно, колкото повечето си мислят. Моля, научете ме.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Аз го направих. препоръчвам ви да си намерите адвокат, който е готов да направи това за вас. можете да опитате сами онлайн, но ако искате да сте сигурни във всичко, имате нужда от добър адвокат, който да уреди всичко за вас (да избере правилната държава без изисквания за данъчна отчетност, регулация, въпроси) и да направи документите. също така му кажете да създаде попечител, който да бъде изпълнителен директор за допълнителна сигурност.
 

MagikalFlashTrax

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 24, 2021
Messages
10
Reaction score
8
Points
3
Мисля, че фактът, че къщата трябва да е непроследима за истинската му самоличност, е любопитен. Ако трябва да се случи арест и дори готвачът да отсъства, ще търсят АДН навсякъде по очилата му и навсякъде по лабораторията му, така че през цялото време си прецакан
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Нейното на името на компанията. нищо необичайно в нея. и ofc ако LE знае какво правите ur прецакани така или иначе. нейната предпазна мярка не е непробиваема тактика.
 
Top