Пиридин

xoxorthadox

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Пиридин Той е силно запалима, слабо алкална, смесваща се с вода течност с характерна, неприятна миризма на риба. В по-голямата си част е лесен за производство, както за тези, които нямат лесен достъп до такива прекурсори. Това е кратка информация за производството на пиридин.
Ниацин + меден хромит = (декарбоксилация) на ниацин = пиридин. В момента събирам това, което ми е необходимо, за да приготвя меден хромит. но трябва да приготвя алуминиев ди-хромит и да го базирам, за да получа алуминиев хромит, след което мога да започна производството на меден хромит. Ще публикувам повече, когато имам актуална информация за напредъка. всякакви въпроси или предложения, или дори идеи за набавяне на пиридин, моля, оставете коментар. Там, където се намирам, пиридинът е регулиран и наблюдаван химикал от списък II...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Невероятно. Какво ще планират за следващия :). Скоро ще правя пиридин като част от производството на талидомид (който е малко известен развлекателен наркотик, по-известен с тератогенния си ефект). Имам достъп до калиев дихромат, но също толкова добре бихте могли да използвате и много по-достъпния меден карбонат. Както направи NileRed:
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
И така, направих си синтеза на пиридин със смесени резултати. Поради достъпността на реагентите избрах деструктивно декарбоксилиране на ниацин чрез топлина, с меден хлорид като катализатор. Очевидно използването на меден хромит води до по-добър добив, но вместо да се мъча със седмици да намеря идеалния катализатор, аз го направих по лесния, евтин и достъпен начин.

Всичко мина гладко, но определено прегрях реакционната маса и изгубих голяма част от продукта, тъй като бях нетърпелив. Дестилационната инсталация беше препълнена с пари и повечето от тях избягаха, без да се кондензират (вж. снимката). Така че ще го направя отново с по-голямо внимание, когато загрявам.

Все пак събрах хубав малък добив под формата на суров, нечист, жълт пиридин, който след това дестилирах в паяк, изхвърлих първата жълта част от по-летливите примеси в дестилираната течност и третирах останалата част с прясно изсушен магнезиев сулфат. Резултатът беше хубав, чист, безводен пиридин. Добивът беше също толкова ужасен, колкото и миризмата, но имам достатъчно количество за следващия си опит.
 

Attachments

  • T9nxr45yHm.JPG
    T9nxr45yHm.JPG
    3 MB · Views: 785
  • OqS8BmpXiG.JPG
    OqS8BmpXiG.JPG
    2.2 MB · Views: 744
Top