• Vítejte v české sekci fóra. Nezapomeňte, že zveřejňování kontaktů (jabber, telegram, signal a další) bude mít za následek trvalý ban! Pokud se rozhodnete něco koupit nebo prodat bez použití escrow a přijdete o peníze, nebudeme vám moci pomoci.

Brno Как да поръчате?

shrekova.bazina

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Apr 17, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, отдавна искам да поръчам нещо от този сайт, но никога не съм поръчвала нищо, затова искам да попитам дали поръчвате под истинското си име и адрес и искам да попитам дали може да се изпрати до пощата, за да се вземе, или в кутия
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Досега съм направил само една търговия тук и около 10 заедно на Торзон и Архетип. Винаги под истинското си име и адрес, защото всякакви фалшиви имена или опити да се използва незаетата барака в съседство само усложняват нещата и увеличават подозренията. Пощенската кутия в пощата така или иначе е подсигурена с договор, в който е посочен наемодателят, така че това не решава нищо, освен ако не я отворите с фалшиви документи, но това е много по-голяма операция. Но тогава проблемът е, че много търговци отказват да изпращат пощенската кутия.

В някои по-големи жилищни сгради има вероятност кутиите да са по-стари и може би дори някои да са счупени. Там е възможно да се поправи/подмени изоставена кутия и да се използва фалшиво име, без никой да забележи. Но не всеки има тази възможност.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
12
Points
3
Някои продавачи изпращат стоките си чрез DPD. Там се стига до фалшиво име. Нужен е само телефонен номер, за предпочитане на кредит, за да ви се обади куриерът. Но продавачите не обичат да използват частни куриерски фирми, това е рисковано за тях. Традиционната поща е по-анонимна за тях.
Опитните продавачи обаче знаят как да опаковат пратките достатъчно добре, за да не бъдат открити.
Така или иначе, най-добрият начин е да поръчате в страната, разбира се, и в рамките на ЕС, ако не можете да направите друго.
 
Top