Диклофенак натрий и лекарства

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Здравейте. Имам въпроси към всички медицински специалисти. В момента ми е предписан диклофенак натрий от лекар и в рецептата пише, че не мога да пия алкохол, докато го използвам, и искам да знам с какво друго мога да го използвам. След три дни ще отида на парти с му приятели и мислех да използвам кокаин или амфетамини като Adderall или Meth bcs. Добра идея ли е или не трябва да го комбинирам с тях и просто да спра да използвам лекарството за един ден? То е предписано за за медицинско състояние, включително "вода" в коленете, инфекция, която имам от 3 години насам, която имам всички стави в болка.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Поздрави!
Комбинирането на диклофенак със стимуланти на централната нервна система по принцип не води до големи преки взаимодействия. Въпреки това трябва да се вземат предвид няколко фактора:

1. Индивидуални здравословни състояния: И двете лекарства могат да повишат кръвното налягане. Ако имате хипертония или сърдечно-съдови проблеми, комбинирането им може да влоши тези състояния.

2. Странични ефекти: Диклофенакът може да причини стомашно-чревни проблеми, докато стимулантите могат да предизвикат загуба на апетит, тревожност и безсъние. Комбинирането им може да увеличи вероятността или тежестта на тези нежелани реакции.

3. Чернодробна и бъбречна функция: Диклофенак се метаболизира в черния дроб и се екскретира от бъбреците. Аддерал може да повлияе върху активността на чернодробните ензими и бъбречната функция. Ако имате някакви проблеми с черния дроб или бъбреците, комбинирането на тези лекарства може да доведе до проблеми.

4. Дозировка и продължителност: Рискът от нежелани ефекти може да зависи от дозата и продължителността на употреба на двете лекарства. Високите дози или продължителната употреба на което и да е от тях може да увеличи риска от усложнения.

Въпреки че няма голямо пряко взаимодействие между диклофенак и стимуланти, към комбинираната им употреба трябва да се подхожда с повишено внимание.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Добре, така че основният проблем би трябвало да е черният ми дроб, тъй като от резултатите от кръвните изследвания установих(по мои собствени познания), че черният ми дроб се бори с някаква инфекция, тъй като левкоцитите ми са повече от нормалното и т.н. Последният ми въпрос е дали трябва просто да не правя нищо и просто да имам нормален ден с приятелите си или има вариант да спра лекарствата за един ден и ако почувствам болка да използвам други лекарства, които не се борят с инфекцията, а само помагат при болка и могат да се използват с амфетамин или алкохол?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Като се имат предвид всички входни данни, този път бих пропуснал партито, за да завърша курса на лечение, да преодолея евентуална инфекция и да бъда във форма за следващия път, за да се забавлявам. В крайна сметка обаче никой освен вас не може да направи избора. Основното е да разберете последствията от него и да приемете ролята си за тяхното настъпване.
 
Top