Доставчици на даркнет, свързани или използващи споделен склад - помогнете ми да се ориентирам в това

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Извършвам малко пазаруване, което се превърна в проучване на доставчици на даркнет, защото забелязах нещо, което привлече вниманието ми. Струва ми се, че това, което се рекламира като индивидуални продавачи, е просто уникално брандирано подслонче на един и същ продавач или те си сътрудничат по някакъв начин, съзнателно или несъзнателно чрез споделяне на склад на трета страна, който изпраща поръчките им на клиентите.

За първи път забелязах това, когато поръчах 4 проби хероин от 4 уникални продавачи, които не изглеждат свързани по никакъв начин - 2 от Нидерландия, 2 от Германия.

Двете мостри от Нидерландия се появиха опаковани в един и същ вид плик (макар и различен цвят), етикетът с адреса е идентичен (с еднакви размери, шрифт, оформление, размер на текста), и двамата използваха един и същ дизайн и комбинации от пощенски марки и двамата бяха изпратени от един и същи град. Използваният метод за укриване е идентичен, продуктът е опакован по един и същ начин, като са използвани идентични опаковки и материали за укриване. Няма да се убедя, че двете пратки не са изпратени от един и същи чифт ръце. Самият продукт се усещаше по един и същи начин и беше рекламиран като афганистански и в двата случая.
Що се отнася до пробите DE, и за двете беше обявено, че идват от Иран. Нека се позова на двамата продавачи като продавач А и продавач Б. В миналото съм купувал от продавач А и съм поръчвал мостри от А и Б едновременно. А не прие поръчката, така че мина само една - от продавач Б. Когато пристигна, тя беше опакована по същия начин като старата ми поръчка от продавач А. Същият стил на опаковане, същите материали, същият етикет с адрес.

И ето ме сега, няколко седмици по-късно, правя списък за следващата си поръчка, сравнявайки доставчиците с техните цени, разходи за доставка и продукти, които предлагат. Забелязах продавач C, също базиран в Германия, също като A и B, който просто страшно прилича на продавач A. Същите продукти и техния рекламиран произход и чистота (например идентична комбинация от игли и камъни K, микс и изомер S, всички от Индия, почти идентични цени [като 1 евро разлика за един и същ продукт и тегло]), изключително подобна гама от продукти до комбинацията от по-малко популярни като 2-mmc, 3-cmc, 3-mmc, а споменах ли, че са "в отпуск" по същото време?

Що се отнася до сходното предлагане на комбинации от продукти, произход и чистота, мога да разбера, че различните продавачи може да получават продуктите от един и същ вносител на едро. Например един вносител на едро внася в страната тухла хероин, така че повечето продавачи в тази страна след това носят същия продукт, от същия произход със същата обявена чистота. В друга държава може да има друг вносител на едро, така че повечето продавачи там отново ще имат същия продукт, но различен от този в другата държава. Това би било логично и естествено следствие от йерархията на търговията. Но това не обяснява защо поръчките, изпратени от различни продавачи, изглеждат така, сякаш ги е изпратил един и същ човек, използвайки едни и същи материали, от един и същи град.

Дали не чета прекалено много в това и дали всичко това не е просто низ от съвпадения? Или тези продавачи са свързани по някакъв начин, а може би са просто виртуални продавачи, които препращат поръчките си към общ склад, който ги изпълнява и изпраща от името на продавачите? Забелязали ли сте нещо подобно? Трябва ли да споделям имена или да направя повече проучвания? Нека да обсъдим това, искам да знам какво мислите.
 

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Вероятно просто дроп шипинг посредници с цел печалба.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Това е често срещано явление. Чух да се говори за това в Reddit преди известно време. В предишни пазари, които бяха свалени, хората коментираха, че 2 продавача са едно и също лице в раздела за рецензии. Виждал съм да се говори за това и в Дред.

Понякога е очевидно, най-очевидното, което съм виждал, беше 2 абсолютно еднакви публикации, с изключение на различно потребителско име и профилна снимка, същото описание и всичко. Дори хората в прегледите бяха като wtf.
 
Top